totalizatori australija

Austrālijā darbojas ierobežojumi dalībai totalizatorā

Lai gan totalizators šķietami ir cēlies no zirgu skriešanas sacensībās un likmju likšanu tajos, mūsdienās daudz populārāk ir likt likmes par futbola spēlēm nekā zirgu skriešanos. Austrālija tādā ziņā nav izņēmums. Krāpšana un dažāda veida negodīgas aktivitātes ir traucējušas bukmeikeru prestižam, it īpaši ja krāpšanu veic pašā sporta veidā iesaistītās personas. Tas grauj gan paša totalizatora funkcijas un reputācija, gan paša sporta veida reputāciju, jo spēli vairs nevar izbaudīt ne cilvēki, kas to skatās, ne cilvēki, kas tajā iesaistās, kā arī tie, kas izvēlas likt likmes uz dažādu sporta veidu rezultātiem. Austrālija ir kā labs piemērs loģiskiem un augstiem standartiem šo personu iesaistē totalizatora aktivitātēs.  Austrālija kalpo kā labs paraugs tam kā pati valsts var apkarot negodīgas aktivitātes sporta totalizatora darbībā un novērst gan pašu sporta veidu reputācijas zudumu, gan sargāt totalizatoru un bukmeikeru aktivitāšu reputāciju, lai personas, kas izvēlas iesaistīties, nejūtas apkrāptas un spētu kārtīgi izbaudīt sniegtos pakalpojumus.

Austrālijas vadošie futbola orgāni ir noteikuši, ka konkrētām spēlētāju un spēļu organizēšanā iesaistītajām grupām pastāv aizliegums jebkādā veidā tikt iesaistītām bukmeikeru darbībā. Šie ierobežojumi kalpo kā paraugs citiem sporta veidiem, kuros totalizatoru pakalpojumi nav tik populāri, un problēmas nav tik izplatītas. Lai problēmas nerastos, citi sporta veidi ņem piemēru un ievieš šos ierobežojumus jau proaktīvi. Austrālijā noteikts ierobežojums likt likmes šādām grupām:

  • Visi spēlētāji, menedžeri un kluba darbinieki, kas saistīti ar jebkuru klubu vīriešu līgās
  • Visi spēlētāji, menedžeri un kluba darbinieki, kas saistīti ar jebkuru klubu augstākajās sieviešu līgās
  • Visas amatpersonas, kā arī treneri un to vērtētāji, kas darbojas augstākajos līmeņos
  • Personām, kas ir iesaistītas zemāko vīriešu vai sieviešu klubu organizēšanā, pašiem klubu spēlētājiem un maču tiesnešiem. Zemākos līmeņos iesaistītie drīkst likt likmes totalizatoros uz augstāko līmeņu turnīriem.
  • Visu augstāk minēto personu tuvākajiem radiniekiem, kuri varētu likt likmes to personu vārdā, kuri darbojas augstāk minētajās lomās.